Drobečková navigace

Úvod > O nás > Novinky > Pokyny rodičům k prázdninovému provozu a začátku nového školního roku

Pokyny rodičům k prázdninovému provozu a začátku nového školního rokuVážení rodiče,

blíží se nám začátek nového školního roku 2023/2024. Věříme, že čas prázdnin jste společně s dětmi prožili v radosti, pohodě a děti přijdou do mateřské školy se spoustou letních zážitků.

Prázdninový provoz mateřské školy bude od 28. 8. do 31. 8. 2023, provozní doba je od 6:00 do 16:30hod. Přihlášení dětí proběhlo v červnu, abychom mohli organizačně zajistit otevření tříd, kde bude dostatek učitelek. Pokud nastanou změny v přihlašování nebo odhlašování dětí, je nutné, aby rodiče zavolali nebo napsali email.

Nový školní rok začíná v pátek 1. 9. 2023, to již bude běžná provozní doba od 6:00 do 18:00hod. Pro nově nastupující děti, které přijdou poprvé, doporučujeme raději nástup od 4. 9. 2023. Pobyt dětí tak hned z počátku nebude přerušen po první zkušenosti víkendovým volnem. Pokud můžete, zvažte tuto variantu, pokud chcete a potřebujete, přiveďte děti 1. 9. 2023, rádi vás přivítáme.

Nově příchozí rodiče s dětmi při příchodu do mateřské školy pomůže hned u vchodu navést paní učitelka, která poradí, kde je šatna na odložení věcí a která třída bude pro dítě místem, kde na něj čekají paní učitelky a kamarádi.

Rodiče nově nastupujících dětí dostanou ve svých třídách k vyplnění dokumenty, stávající rodiče pak požádáme o aktualizaci stávajících údajů - telefonní čísla, adresa, kontrolu uvedených osob ve Zmocnění k vyzvedávání dítěte. Ti, kteří nemají navedený příkaz k inkasu, budou kontaktovat školní jídelnu Šrámkova 6, Opava (tel. 601 565 071) ohledně variabilního symbolu pro své dítě.

Prosíme, informujte nás ohledně přihlášení nebo odhlášení stravy nejpozději den předem do 11:00hod., kdy jsou předávány stavy počtu strávníků školní jídelně.

Milí rodiče,

těší nás, že projevujete důvěru k naší mateřské škole, kde pro děti chceme zajišťovat to nejlepší pro výchovu a vzdělávání. Základem je láskyplné zázemí, vnímání individuality dítěte, vytváření prostředí, kde se děti cítí jistě, bezpečně a kde budou spokojené a kde prožijí spoustu šťastných a radostných chvil. Věříme, že při vzájemné komunikaci vyřešíme i případné problémy a nedorozumění.

TĚŠÍME SE NA VÁS!

Za kolektiv učitelek a správních zaměstnanců

Bc. Dagmar Ullmannová

ředitelka školy