Úvod > O nás > Novinky > Prosincové akce

Prosincové akce

Milí rodiče,

školní rok 2023/2024 je už v plném proudu. Ani děti, které k nám v září nově nastoupily, už v mateřské škole nejsou žádnými nováčky. Hodně se toho během adaptace již naučily, postupně získávají nebo již získaly důvěru k novému prostředí, pláč se ozývá jen málokdy a radostné úsměvy napovídají, že se školka stala místem, kde se děti cítí dobře.

S dětmi jsme si užívali slunečné podzimní dny většinou na školní zahradě a při výjezdech do přírody, kde pouštěly draky.

Nejstarší děti se už byly podívat v základní škole Otická. Půjdou tam, ale i na jinou školu ještě několikrát, aby se seznamovaly s prostředím základní školy. K podpoře přípravy na školu již v mateřské škole plní první úkoly v pracovních sešitech pro předškoláky - Matematika předškoláka, Písanka a Svět kolem nás, kde si zdokonalují své znalosti,  schopnosti a dovednosti pro úspěšný vstup do první třídy. Rodiče se na práce svých dětí mohou podívat - zeptejte se třídních učitelek.

Dráčky vyráběly v mateřské škole nejenom děti, ale zapojili jste se i Vy, šikovní rodiče společně s dětmi doma a své výrobky přinesli, abychom jimi zkrášlili prostory chodby.  Je to velká dračí krása! Za tuto spolupráci Vám, tvůrčím rodičům, kteří se  takto věnujete dětem a tak i zdobíte i školku  moc děkujeme.

Jako podzimní skřítci jsme společně rodiče a děti uspávali broučky na naší zahradě. Bylo to příjemné a radostné odpoledne plné soutěží a chutného pohoštění. Buchty upekly s láskou děti ve školce a také i Vy, rodiče, abyste svým dílem přispěli k potěšení mlsných jazýčků.  Velice děkujeme za tuto iniciativu a také za hojnou účast, že jste si udělali čas a děti na této akci doprovodili.

V pátek 10. 11. 2023 přijel na koni na školní zahradu svatý Martin, aby děti pozdravil a dozvěděly se legendu, o jeho šlechetnosti, jak pomáhal ostatním, uměl se rozdělit a děti se to od něj také mohou naučit. Proto dětem rozdal svatomartinské dobroty a slíbil, že brzy napadne sníh.

Máme za sebou i vánoční focení, fotografie jsou už ve školce, můžete si je ve třídách vyzvedávat.

Již brzy bude před námi nejkrásnější čas v roce - doba adventní.

4. 12. - Podle lidové tradice přijde za dětmi svatá Barbora, přinese třešňové větvičky, o které se budou doma ve váze děti starat, aby vykvetly a přinesly tak štěstí, zdraví, lásku a spokojenost vašim rodinám. Prosíme, máte - li možnost k této příležitosti přinést do mateřské alespoň kytičku třešňových větviček, budeme rádi.

5. 12. - Svatý Mikuláš navštíví mateřskou školu, všem našim hodným dětem řekne, v čem jsou šikovné a v čem se jim to ještě malinko nedaří. V tento den se mohou děti proměnit v andílky nebo čertíky, připravte dětem oblečení či jen rekvizity, pro které se dítě rozhodne, pokud ne, nevadí, i tak si tento den určitě užijeme.

9. 12. - Vás zveme společně s dětmi na vánoční tvořivé dílničky, kde si v době od 9:00 do 17:00hod. můžete zpříjemnit čas v naší mateřské škole výrobou ozdob, kterými si zkrášlíte své domovy.

13. 12. - Svatá Lucie nám ve školce vymete všechny kouty od nemocí a všeho zlého, děti dostanou peříčka, aby mohly vymetat zlo i doma.

Vánoční besídky proběhnou v jednotlivých třídách - termíny budou sděleny.

19. 12. Vánoční nadílka - Ježíšek dětem přinese do školky nové hračky, prosíme, připravte dětem na tento den krabičku cukroví.

Děti jednotlivých tříd se postupně zúčastní během prosince ve Slezském muzeu zdobení baněk – budeme vybírat 40,-Kč.

27. - 30. 12. 2023 - v této době bude mateřská škola uzavřena, provoz zahájíme 2. 1. 2024. Prosíme, nahlaste docházku dětí v prosincových dnech ve své třídě.

Bude čas na odlet dráčků, které máme na chodbě - jejich tvůrce ještě odmění náš školní skřítek, kterému se dráčci velice líbí.

Pokud budete mít alespoň chvíli času na vánoční tvoření, můžete s dětmi doma vyrobit vánoční ozdobu (andílek, zvoneček, baňka, stromeček, hvězdička……..) a zapojit se do zdobení naší školičky „S nejkrásnější vánoční ozdobou“. Těmito výtvory pak ozdobíme hlavní chodbu. Prosíme o podepsání výrobku a přinesení do své třídy.

Zajišťujeme termín uskutečnění logopedické depistáže pro děti, které mají vadu výslovnosti. Jestliže budete mít zájem, aby paní logopedka dítě vyšetřila, nahlaste svůj požadavek učitelkám ve své třídě.

Velmi nás těší příznivá spolupráce s Vámi a jsme otevřeni všem Vašim námětům na její další zlepšování.